ОНЛАЙН МАГАЗИН
КОНТАКТИ
ГАЛЕРИЯ
ЦЕНОВИ ЛИСТИ

Не бива да има разположени мебели и декоративни прегради в непосредствена близост пред радиаторите, които да затрудняват топлообмена.
Не поставяйте върху радиаторите дрехи или други предмети.
Не затваряте напълно термоглавите на радиаторите в стаи, които не желаете да отоплявате, за да не нарушите нормалният режим на работа на цялата водно-отплителна инсталация и газовия котел. Това ще доведе до преразход на газ.
Ако пожелаете да намалите температурата на отопление в цялото жилище, използвайте панела за управление на газовия котел и бутона за регулиране на температурата в инсталацията. Предназначението на термоглавите на радиаторите е за моментно регулиране на температурата в дадено помещение в малки температурни амплитуди, но не и ако решите да спрете радиатора.
Двуконтурните газови котли имат два независими режима на работа - летен и зимен - за производство на гореща вода. Затова, когато нямате нужда от отопление, не е необходимо да включвате газовият котел на режим отопление. Тези режими на котела се задават от панела за неговото управление. Ако успеете да свържете газовия си котел със стаен термостат и/или седмичен програматор - това би понижило разхода на газ до 20%.
Когато отсъствате от дома за няколко часа намалете посредством терморегулатора или стайния термостат с около 5 градуса поддържаната температура. При по-дълго отсъствие настройте терморегулатора на най-ниска температура. Вечер, спускайте завесите или щорите, за да намалите топлинните загуби през прозорците (до 5%) и да повишите шумоизолацията на помещението.
Оптималните температури в дневните стаи и спалните са около 20°С, в кухните - 18 °С, а в антретата и коридорите - 15°С. До 3°С ще се повиши вътрешната температура, ако уплътните фугите на прозорците. С още 2°С - ако поставите фолио на стените зад радиаторите.
Желателно е да използвате програмируем стаен термостат, за да управлявате необходимата температура в жилището и да оптимизирате разходите си за отопление.
За по-ефективната и икономична работа на Вашия газов котел се обърнете към специалисти от фирмата, доставила и монтирала уреда, за точна настройка на мощността, спрямо мощността на Вашата водно-отоплителна инсталация.
Веднъж навлязал във Вашия дом, природният газ е под пълен контрол от Вас и Вашата газова инсталация. Какво означава пълен контрол? Това означава, че Вие можете да спирате, пускате, регулирате ръчно, автоматично и дори от дистанция Вашите газови уреди. Модерните газови уреди позволяват това да става на десетки километри преди да се приберете у дома. Посредством вградените програматори, Вие можете да направите точна настройка на газовите уреди, що се отнася до месец, седмица, ден, дата, час и температура. Вашите деца могат да се справят с всичко това абсолютно сами.
Природният газ служи в домакинството за следните основни нужди, без които не можем: отопление, готвене, производство на битово-санитарна вода и охлаждане. Отоплението става по два начина. Единият е чрез газови конвектори, които представляват самостоятел- ни отопляващи тела. Газовите конвектори са два вида - чугунени и алуминиеви, като първите са за предпочитане. Конвекторът може да бъде поставен навсякъде, но по-често това става на студени външни стени или на по-хладните места в къщи. Газовият конвектор има отделно захранване с природен газ и отделен програматор за настройка. Вие сами избирате температурата и останалите стойности, които уредът поддържа, включва и изключва автоматично.
Другият уред, на който ще обърнем внимание е комбинираният газово-отоплителен котел. Нарича се комбиниран, защото за разлика от газовият конвектор, той може да изпълнява две функции - да произвежда вода за отопление, която да препраща към отоплителните радиатори във всяко помещение, също така да произвежда битово-санитарна вода. Това е водата за готвене, пране, миене и хигиенни нужди.
Комбинираният газово-отоплителен котел не може да работи самостоятелно, а трябва да бъде свързан в инсталация. Към него може да се монтира и стаен термостат, регулиращ режима на работа. Ако преди да се газифицирате сте се отоплявали по друг начин, не е нужно да се лишавате от чугунените радиатори или аналогичните им варианти. Те без проблем могат да бъдат свързани с газовата инсталация и да продължат да Ви вършат работа. В крайна сметка, Вие сами избирате дали ще ползвате газов конвектор или комбиниран газово-отоплителен котел.
Проточният бойлер произвежда топлата вода на момента, с други думи, в него тя постъпва студена и за кратко време се загрява до определена температура. Негово предимство е моменталното загряване и неограниченото количество за ползване.
Транспортирането и употребата на природен газ са под непрестанно наблюдение. На основни звена по пътя на природния газ има автоматични регулатори и отсекатели, които при евентуален проблем, автоматично прекъсват веригата на газоподаване. Самите газови уреди са снабдени със същите предпазни механизми газсигнализатор и електромагнитен клапан за газ. Преди да стигне домакинствата, природния газ се подлага на одориране със специална съставка. Това изключва възможността да не го усетите.
Не случайно наричат природния газ модерното гориво. Той е чист и екологичен, не отделя вредни емисии и дори озонира въздуха.